KRM55QR71E336KH01L
Mfr.Part #
KRM55QR71E336KH01L
Description
CAP CER MLCC
Stock
292
In Stock :
292
Thickness :
1.5mm
Width :
5mm
Length :
5.7mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Dielectric :
Package / Case :
2220
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated DC :
25V
Murata Electronics KRM55QR71E336KH01L
33μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55QR71E336KH01L Overview
The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
KRM55QR71E336KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 25V