KRM55QR71E336KH01K
Mfr.Part #
KRM55QR71E336KH01K
Description
CAP CER MLCC
10 Weeks
Length :
5.7mm
Capacitance :
33μF
Dielectric :
Voltage - Rated DC :
25V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Thickness :
1.5mm
Width :
5mm
Murata Electronics KRM55QR71E336KH01K
33μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55QR71E336KH01K Overview
With the voltage 25V, it is capable of operating.
KRM55QR71E336KH01K Features
with the voltage - Rated DC of 25V