KRM55LR7YA156KH01L
Mfr.Part #
KRM55LR7YA156KH01L
Description
CAP CER MLCC
Voltage - Rated DC :
35V
Length :
5.7mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Thickness :
2.8mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
Capacitance :
15μF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
5mm
Murata Electronics KRM55LR7YA156KH01L
15μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55LR7YA156KH01L Overview
Ceramic capacitor runs on voltage of 35V - Rated DC.
KRM55LR7YA156KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 35V