KRM55LR7YA106KH01L
Mfr.Part #
KRM55LR7YA106KH01L
Description
CAP CER MLCC
Thickness :
2.8mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
X7R
Package / Case :
Length :
5.7mm
Width :
5mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated DC :
35V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Murata Electronics KRM55LR7YA106KH01L
10μF Ceramic Capacitor 2220
KRM55LR7YA106KH01L Overview
The voltage - Rated DC of 35V allows it to function.
KRM55LR7YA106KH01L Features
with the voltage - Rated DC of 35V