KRM55LR72W334KH01K
Mfr.Part #
KRM55LR72W334KH01K
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 450V X7R SMD
Package / Case :
Nonstandard SMD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm
Voltage - Rated :
450V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.33μF
Series :
KRM
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KRM 0.33μF 450V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
KRM55LR72W334KH01K Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
KRM55LR72W334KH01K Features
a size/dimension of 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm