K150K15C0GH5UL2
Mfr.Part #
K150K15C0GH5UL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
C0G NP0
Published :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Width :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated :
100V
Lead Style :
Straight
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Pitch :
2.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
15pF
Depth :
2.6mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Length :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C