K150J10C0GF53L2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K150J10C0GF53L2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Series :
Mono-Kap™ K
Capacitance :
15pF
Radiation Hardening :
No
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Length :
3.6mm
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Pitch :
2.5mm
Depth :
2.3mm
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Style :
Straight
Lead Pitch :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V