K150K15C0GH5UH5
Mfr.Part #
K150K15C0GH5UH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
5.0038mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
GENERAL PURPOSE
Lead/Base Style :
Formed Leads
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
4mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Depth :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
K150K15C0GH5UH5
Vishay K150K15C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial