K150K15C0GH5TL2
Mfr.Part #
K150K15C0GH5TL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Depth :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Packing Method :
TR
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
15pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
K150K15C0GH5TL2
Vishay K150K15C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial