K150K15C0GH5TH5
Mfr.Part #
K150K15C0GH5TH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Lead Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated :
100V
CERAMIC CAPACITOR
Lead/Base Style :
Formed Leads
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Capacitance :
15pF