K150K15C0GH55L2
Mfr.Part #
K150K15C0GH55L2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Termination :
Radial
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Width :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead/Base Style :
Straight
Lead Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
2.4892mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
15pF
Depth :
2.5mm
Package / Case :
Length :
3.9878mm
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
K150K15C0GH55L2
Vishay K150K15C0GH55L2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial