K150K15C0GH53L2
Mfr.Part #
K150K15C0GH53L2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Bulk
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated :
100V
Length :
4mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
2.4892mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Capacitance :
15pF
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Lead Style :
Straight
Through Hole
Datasheets
K150K15C0GH53L2
Vishay K150K15C0GH53L2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial