K150K15C0GH53H5
Mfr.Part #
K150K15C0GH53H5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead/Base Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
No
Published :
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated :
100V
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Pitch :
5.0038mm