K150K15C0GF5UL2
Mfr.Part #
K150K15C0GF5UL2
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±10%
Through Hole
Published :
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Depth :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
15pF
Length :
4mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C