K150K15C0GF5UH5
Mfr.Part #
K150K15C0GF5UH5
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Depth :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
15pF
Length :
4mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Radiation Hardening :
No
Lead/Base Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
C0G NP0
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
5.0038mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
K150K15C0GF5UH5
Vishay K150K15C0GF5UH5
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial