K150K15C0GF5TL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K150K15C0GF5TL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
2.5mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Multilayer :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Terminal Pitch :
2.5mm
Length :
4mm
Package / Case :
Radial
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Depth :
2.6mm
Series :
Mono-Kap™ K
Mount :
Through Hole
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Straight
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
15pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
yes
Dielectric :
C0G
Size Code :
Datasheets
K150K15C0GF5TL2
Vishay K150K15C0GF5TL2
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial