K150K15C0GF5TH5
Mfr.Part #
K150K15C0GF5TH5
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±10%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
HTS Code :
Published :
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Capacitance :
15pF
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
K150K15C0GF5TH5
Vishay K150K15C0GF5TH5
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial