K150K15C0GF53L2
Mfr.Part #
K150K15C0GF53L2
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Depth :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Capacitance :
15pF
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Length :
4mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Lead Style :
Straight
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
K150K15C0GF53L2
Vishay K150K15C0GF53L2
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial