K150K10C0GH5UL2
Mfr.Part #
K150K10C0GH5UL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Wire
Published :
Length :
3.6mm
Depth :
2.3mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
15pF
Terminal Pitch :
2.5mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Packing Method :
Ammo Pack
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Style :
Straight
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
K150K10C0GH5UL2
Vishay K150K10C0GH5UL2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial