K150K10C0GH5UH5
Mfr.Part #
K150K10C0GH5UH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.6mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Capacitance :
15pF
Lead Pitch :
5.0038mm
e3
Lead/Base Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Box (TB)
Depth :
2.3mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±10%
Through Hole
Terminal Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
K150K10C0GH5UH5
Vishay K150K10C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial