K150K10C0GH5TH5
Mfr.Part #
K150K10C0GH5TH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Capacitance :
15pF
Depth :
2.3mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
2
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Wire
Published :
ROHS3 Compliant
Terminal Pitch :
5mm
HTS Code :
Lead/Base Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Length :
3.6mm
Datasheets
K150K10C0GH5TH5
Vishay K150K10C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial