K150K10C0GH53L2
Mfr.Part #
K150K10C0GH53L2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Bulk
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Style :
Straight
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Pitch :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Published :
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
15pF
Depth :
2.3mm