K150K10C0GF5UL2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K150K10C0GF5UL2
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
Mono-Kap™ K
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Style :
Straight
Length :
3.6mm
JESD-609 Code :
e3
Dielectric :
C0G
Size Code :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.3mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Radial
Multilayer :
yes
Terminal Pitch :
2.5mm
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
Ammo Pack
Published :
Lead Pitch :
2.4892mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15pF
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
K150K10C0GF5UL2
Vishay K150K10C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial