K150J15C0GH5UL2
Mfr.Part #
K150J15C0GH5UL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
15pF
Length :
4mm
Lead Style :
Straight
HTS Code :
Voltage - Rated :
100V
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
Wire
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Depth :
2.5mm
Lead Pitch :
2.4892mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Pbfree Code :
yes
C0G
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V