K150J15C0GH5TL2
Mfr.Part #
K150J15C0GH5TL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
EAR99
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
15pF
Terminal Shape :
Wire
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Multilayer :
yes
Voltage - Rated :
100V
Depth :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Length :
4mm
Mount :
Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Size Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
K150J15C0GH5TL2
Vishay K150J15C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial