K150J15C0GH53L2
Mfr.Part #
K150J15C0GH53L2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Depth :
2.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Bulk
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Style :
Straight
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Pitch :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
100V
Termination :
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
500 µm
C0G NP0
Height :
4mm
Width :
4mm
Weight :
149.997327mg
Capacitance :
15pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
K150J15C0GH53L2
Vishay K150J15C0GH53L2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C Through Hole Radial