K150J15C0GF5UL2
Mfr.Part #
K150J15C0GF5UL2
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Mono-Kap™ K
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Pitch :
2.5mm
Number of Terminations :
2
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Lead Style :
Straight
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
2.4892mm
Radial
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
15pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.5mm
Size Code :
Multilayer :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Depth :
2.6mm
Length :
4mm
Datasheets
K150J15C0GF5UL2
Vishay K150J15C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial