K150J15C0GF5UH5
Mfr.Part #
K150J15C0GF5UH5
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Depth :
2.5mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Length :
4mm
Through Hole
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Capacitance :
15pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
HTS Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Lead Style :
Formed Leads
Voltage - Rated :
50V
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±5%