K150J15C0GF53H5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
K150J15C0GF53H5
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Capacitance :
15pF
Size Code :
Terminal Shape :
Wire
Mounting Type :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Depth :
2.5mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.260 6.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Lead Style :
Formed Leads
Length :
4mm
Package / Case :
Radial
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Mono-Kap™ K
Size / Dimension :
0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm
Published :
Datasheets
K150J15C0GF53H5
Vishay K150J15C0GF53H5
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.102W 4.00mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial