K150J10C0GH5UL2
Mfr.Part #
K150J10C0GH5UL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Depth :
2.3mm
Lead Style :
Straight
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Voltage - Rated :
100V
Terminal Pitch :
2.5mm
Size Code :
Length :
3.6mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Capacitance :
15pF
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K150J10C0GH5UL2
Vishay K150J10C0GH5UL2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial