K150J10C0GH5UH5
Mfr.Part #
K150J10C0GH5UH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Lead/Base Style :
Formed Leads
Terminal Pitch :
5mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Length :
3.6mm
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Wire
Size Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Characteristics Code :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
HTS Code :
Depth :
2.3mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
K150J10C0GH5UH5
Vishay K150J10C0GH5UH5
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial