K150J10C0GH5TL2
Mfr.Part #
K150J10C0GH5TL2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
2
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Temperature Characteristics Code :
Length :
3.6mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Capacitance :
15pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Pitch :
2.4892mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Packing Method :
TR
Depth :
2.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Pitch :
2.5mm
Lead Style :
Straight
ECCN Code :
EAR99
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Datasheets
K150J10C0GH5TL2
Vishay K150J10C0GH5TL2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial