K150J10C0GH5TH5
Mfr.Part #
K150J10C0GH5TH5
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Lead Pitch :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Tolerance :
±5%
Packing Method :
TR
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Terminal Pitch :
5mm
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead/Base Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
HTS Code :
Depth :
2.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Formed Leads
Length :
3.6mm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
K150J10C0GH5TH5
Vishay K150J10C0GH5TH5
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial