K150J10C0GH53L2
Mfr.Part #
K150J10C0GH53L2
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Termination :
C0G
Lead/Base Style :
Straight
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Straight
Published :
Voltage - Rated :
100V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Packaging :
Bulk
Width :
2.3114mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Length :
3.6068mm
Datasheets
K150J10C0GH53L2
Vishay K150J10C0GH53L2
Mono-Kap™ K 15pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C Through Hole Radial