K150J10C0GF5UL2
Mfr.Part #
K150J10C0GF5UL2
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Depth :
2.3mm
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Temperature Characteristics Code :
C0G
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
3.6mm
Lead Style :
Straight
Terminal Pitch :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Through Hole
Size Code :
Lead Pitch :
2.4892mm
Datasheets
K150J10C0GF5UL2
Vishay K150J10C0GF5UL2
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial