K150J10C0GF5UH5
Mfr.Part #
K150J10C0GF5UH5
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Terminal Pitch :
5mm
C0G NP0
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
3.6mm
Capacitance :
15pF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Depth :
2.3mm
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Style :
Formed Leads
Size Code :
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
5.0038mm
Datasheets
K150J10C0GF5UH5
Vishay K150J10C0GF5UH5
Mono-Kap™ K 15pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.091W 3.60mmx2.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial