DEBB33F471KP3A
Mfr.Part #
DEBB33F471KP3A
Description
CAP CER 470PF 3.15KV RADIAL
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
470pF
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Material :
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Style :
Straight
Length :
7mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Radial
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Feature :
High Voltage
Packing Method :
Ammo Pack
RoHS Status :
RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Box (TB)
HTS Code :
Voltage :
3.15kV
Depth :
6mm
Datasheets
DEBB33F471KP3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F471KP3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Disc, Operating Temperature:-25°C~85°C, Voltage:3.15kV, DEBB33F471KP3A pinout, DEBB33F471KP3A datasheet PDF, DEBB33F471KP3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F471KP3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33F471KP3A
DEB Radial Disc Ceramic Capacitor 0.276Dia 7.00mm B ±10% 470pF