DEBB33A472KN3A
Mfr.Part #
DEBB33A472KN3A
Description
CAP CER 4700PF 1KV RADIAL
Voltage - Rated DC :
1kV
Depth :
4mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
Radial, Disc
Size Code :
Through Hole
HTS Code :
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Composition :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
No
Length :
12mm
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
Ammo Pack
Lead/Base Style :
Formed Leads
Capacitance :
4700pF
Lead Pitch :
7.5mm
Datasheets
DEBB33A472KN3A
Murata Electronics DEBB33A472KN3A
DEB 4700pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.472Dia 12.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33A472KN3A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.472Dia 12.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBB33A472KN3A Features
a size/dimension of 0.472Dia 12.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV