DEBB33D101KC1B
Mfr.Part #
DEBB33D101KC1B
Description
CAP CER 100PF 2KV RADIAL
Tolerance :
±10%
Insulation Resistance :
10GOhm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.177Dia 4.50mm
Depth :
5mm
Capacitance :
100pF
Lead Pitch :
5mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated AC :
2kV
Series :
DEB
Number of Pins :
Radial, Disc
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
2kV
Voltage :
2kV
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Lead Diameter :
500 µm
Lead Length :
25mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
DEBB33D101KC1B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33D101KC1B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Number of Terminations:2, Number of Pins:2, Package / Case:Radial, Disc, Voltage:2kV, Mounting Type:Through Hole, DEBB33D101KC1B pinout, DEBB33D101KC1B datasheet PDF, DEBB33D101KC1B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33D101KC1B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33D101KC1B
DEB 100pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.177Dia 4.50mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33D101KC1B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Dia 4.50mm.This coefficient equals B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 2kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.The insulation resistance of this capacitor is 10GOhm (10GOhm), which refers to the resistance of an alternating current between two electrical conductors or systems of conductors separated by an insulating material.
DEBB33D101KC1B Features
a size/dimension of 0.177Dia 4.50mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV