DEBB33A471KC1B
Mfr.Part #
DEBB33A471KC1B
Description
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Lead Diameter :
500 µm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Insulation Resistance :
10GOhm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated AC :
1kV
B
Lead Free :
Lead Free
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
No
Lead Length :
25mm
Lead Pitch :
5mm
Mount :
Through Hole
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
1kV
Capacitance :
470pF
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage :
1kV
Depth :
4mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
Datasheets
DEBB33A471KC1B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33A471KC1B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C~85°C, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Disc, Voltage:1kV, Number of Pins:2, DEBB33A471KC1B pinout, DEBB33A471KC1B datasheet PDF, DEBB33A471KC1B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33A471KC1B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33A471KC1B
DEB 470pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33A471KC1B Overview
A 0.197Dia 5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is B.This device can operate on voltage - Rated DC of 1kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.This capacitor has a resistance of 10GOhm because it is separated by an insulating material. Insulation resistance is the alternating-current resistance between electrical conductors or systems of conductors as a result of the material.
DEBB33A471KC1B Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV