DEBB33A221KP2A
Mfr.Part #
DEBB33A221KP2A
Description
CAP CER 220PF 1KV RADIAL
Size / Dimension :
0.177Dia 4.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage :
1kV
Terminal Shape :
Wire
Lead Diameter :
600 µm
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Temperature Coefficient :
B
Packaging :
Cut Tape (CT)
Depth :
4mm
Material :
Tolerance :
±10%
Packing Method :
Ammo Pack
Through Hole
Lead Pitch :
5mm
High Voltage
HTS Code :
Datasheets
DEBB33A221KP2A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33A221KP2A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:1kV, Operating Temperature:-25°C~85°C, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Disc, Mounting Type:Through Hole, DEBB33A221KP2A pinout, DEBB33A221KP2A datasheet PDF, DEBB33A221KP2A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33A221KP2A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33A221KP2A
DEB 220pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.177Dia 4.50mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33A221KP2A Overview
This device's program size/dimension is 0.177Dia 4.50mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 1kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBB33A221KP2A Features
a size/dimension of 0.177Dia 4.50mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV