DEBB33A331KC1B
Mfr.Part #
DEBB33A331KC1B
Description
CAP CER 330PF 1KV RADIAL
Capacitance :
330pF
B
Size Code :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.177Dia 4.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Length :
25mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Lead Diameter :
500 µm
Composition :
Ceramic
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Free :
Lead Free
Lead Pitch :
5mm
Depth :
4mm
Datasheets
DEBB33A331KC1B
Murata Electronics DEBB33A331KC1B
DEB 330pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.177Dia 4.50mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33A331KC1B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Dia 4.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is B.Ceramic capacitor runs on voltage of 1kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEBB33A331KC1B Features
a size/dimension of 0.177Dia 4.50mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV