DEBB33A682KA3B
Mfr.Part #
DEBB33A682KA3B
Description
CAP CER 6800PF 1KV RADIAL
yes
HTS Code :
Depth :
4mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Series :
DEB
Size Code :
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6800pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Length :
25mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Free
Lead/Base Style :
Formed Leads
Package / Case :
Radial, Disc
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
DEBB33A682KA3B
Murata Electronics DEBB33A682KA3B
DEB 6800pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.591Dia 15.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33A682KA3B Overview
A program's size/dimension is 0.591Dia 15.00mm for this device.Its coefficient is B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 1kV, it is capable of operating.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEBB33A682KA3B Features
a size/dimension of 0.591Dia 15.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV