DEBB33A681KB2B
Mfr.Part #
DEBB33A681KB2B
Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Tolerance :
±10%
Capacitance :
680pF
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Size Code :
Packaging :
Bulk
Series :
DEB
Lead/Base Style :
Lead Style :
Formed Leads
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Depth :
4mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Diameter :
600 µm
Lead Pitch :
5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Length :
6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Datasheets
DEBB33A681KB2B
Murata Electronics DEBB33A681KB2B
DEB 680pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.236Dia 6.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33A681KB2B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.236Dia 6.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is B.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 1kV.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
DEBB33A681KB2B Features
a size/dimension of 0.236Dia 6.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV