DEBB33F332KB3B
Mfr.Part #
DEBB33F332KB3B
Description
CAP CER 3300PF 3.15KV RADIAL
Length :
15mm
Mount :
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
6mm
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Composition :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.591Dia 15.00mm
Terminal Shape :
Wire
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Tolerance :
±10%
Datasheets
DEBB33F332KB3B
Murata Electronics DEBB33F332KB3B
DEB 3300pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.591Dia 15.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F332KB3B Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.591Dia 15.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is B.Ceramic capacitor runs on voltage of 3.15kV - Rated DC.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEBB33F332KB3B Features
a size/dimension of 0.591Dia 15.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV