DEBB33F222KA3B
Mfr.Part #
DEBB33F222KA3B
Description
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL
Lead Style :
Formed Leads
Through Hole
Lead/Base Style :
Formed Leads
Number of Pins :
Size / Dimension :
0.512Dia 13.00mm
Voltage :
3.15kV
Wire
Composition :
Ceramic
Capacitance :
2200pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Depth :
6mm
2
Lead Length :
25mm
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Mounting Type :
Through Hole
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.630 16.00mm
Lead Diameter :
600 µm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DEBB33F222KA3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F222KA3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Number of Pins:2, Voltage:3.15kV, Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-25°C~85°C, DEBB33F222KA3B pinout, DEBB33F222KA3B datasheet PDF, DEBB33F222KA3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F222KA3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33F222KA3B
DEB 2200pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.512Dia 13.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F222KA3B Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.512Dia 13.00mm.This coefficient equals B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 3.15kV allows it to function.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEBB33F222KA3B Features
a size/dimension of 0.512Dia 13.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV