DEBB33F221KDDB
Mfr.Part #
DEBB33F221KDDB
Description
CAP CER 220PF 3.15KV RADIAL
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Lead Pitch :
7.5mm
Composition :
B
HTS Code :
Capacitance :
220pF
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3150V
Packaging :
Bulk
Depth :
6mm
Lead Diameter :
500 µm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Datasheets
DEBB33F221KDDB
Murata Electronics DEBB33F221KDDB
DEB 220pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F221KDDB Overview
This device's program size/dimension is 0.197Dia 5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 3.15kV can be used for operation.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBB33F221KDDB Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV