DEBB33F221KCDB
Mfr.Part #
DEBB33F221KCDB
Description
CAP CER 220PF 3.15KV RADIAL
Ceramic Capacitors
Lead Length :
25mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
No
Voltage :
3.15kV
Lead Style :
Straight
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Bulk
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Number of Pins :
2
Lead Free :
Lead Free
Depth :
6mm
Through Hole
Diameter :
5mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Lead Pitch :
7.5mm
Terminal Shape :
Wire
Composition :
Lead Diameter :
500 µm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Datasheets
DEBB33F221KCDB
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F221KCDB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Disc, Voltage:3.15kV, Number of Pins:2, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-25°C~85°C, DEBB33F221KCDB pinout, DEBB33F221KCDB datasheet PDF, DEBB33F221KCDB amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F221KCDB ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33F221KCDB
DEB 220pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F221KCDB Overview
A 0.197Dia 5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is B.This device can operate on voltage - Rated DC of 3.15kV.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEBB33F221KCDB Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV