DEBB33F102KN3A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEBB33F102KN3A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Length :
9mm
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
1000pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Type :
Through Hole
Series :
DEB
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Characteristics Code :
B
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
RoHS Compliant
Material :
Ceramic
Temperature Coefficient :
B
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
6mm
Mount :
Through Hole
HTS Code :
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±10%
Voltage :
3kV
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Termination :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
REACH SVHC :
Unknown
Lead Diameter :
600 µm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Datasheets
DEBB33F102KN3A
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F102KN3A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Disc, Operating Temperature:-25°C~85°C, Voltage:3kV, DEBB33F102KN3A pinout, DEBB33F102KN3A datasheet PDF, DEBB33F102KN3A amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F102KN3A ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33F102KN3A
DEB 1000pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F102KN3A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.354Dia 9.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is B.Powered by voltage of 3.15kV, it can be operated with a voltage of rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEBB33F102KN3A Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV