DEBB33F102KA3B
Mfr.Part #
DEBB33F102KA3B
Description
CAP CER 1000PF 3.15KV RADIAL
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
yes
Dielectric :
X7R
Number of Pins :
2
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Length :
25mm
Depth :
6mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead Style :
Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Through Hole
Voltage :
1kV
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
3.15kV
Datasheets
DEBB33F102KA3B
Introducing Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F102KA3B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Number of Pins:2, Operating Temperature:-25°C~85°C, Package / Case:Radial, Disc, Mounting Type:Through Hole, Voltage:1kV, DEBB33F102KA3B pinout, DEBB33F102KA3B datasheet PDF, DEBB33F102KA3B amp .Beyond Ceramic Capacitors Murata Electronics DEBB33F102KA3B ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Murata Electronics DEBB33F102KA3B
DEB 1000pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DEBB33F102KA3B Overview
Ceramic capacitor is 0.354Dia 9.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to B.A voltage of 3.15kV is required to operate this capacitor.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.5mm.
DEBB33F102KA3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with B being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 3.15kV